2. SEL juhatus

Soome eestlaste liidu juhatus 2011-2012:

Dr. Phil. Sirje Hassinen, juhatuse esimene aseesimees.
magister Tiiu Jürisson
magister Humu Jürisson
Dipl. Juhiabi Desiree Saarikivi
magister Piret Kallio
magisrer Ülle Järv,
magister Mare Ots
magister Rain Ots, juhatuse esimees (+358 50 5965413)

Revident: hr. Markus Larkovirta

30 kommentaari to “2. SEL juhatus”

 1. Satu Says:

  Tere, Soome Eestlased!

  Äkki teie saaksite mind aidata järgneva väljakutsega. Olen 38-aastane soomlanna, kes tunneb suurt ja lõpumatut huvi Eesti kultuuri ja eriti keele kohta. Olen juba aastaid eesti keelt õppinud ja isegi ammu tükk aega Eestis töötanud. Selle aasta suvepuhkusel oli mul jälle võimalus Tuglase seltsi kursusel juurde õppida.

  Nüüd aga tahaksin ka siin kodulinnas Ida-Helsingis (Vuosaari) oma eesti keelt kasutada ja eesti keeles suhelda. Selle kohta tuli mulle pähe järgnev idee:
  – tore oleks saada kokku mõne eestlasega, kes omakohta tahaks oma SOOME keelt minu kaudu õppida ja soomes keeles “trenni” teha
  – koos temaga kohtuksime näiteks paar korda kuus (kohvikus või mul kodus, ükskõik) ja vestleksime ühe tunni eesti keeles ja teise tunni soome keeles.

  ==> nii saaksime oma õppehuvid kombineerida – tasuta!

  Kas teie saaksite mind aidata leida eestlase, kes vajab soome keele harjutamist ja kes elab Helsingis???

  Ka muidu olen hästi huvitatud teie seltsi tegevusest. On teil mõni newsletter-kiri voi kuidas saaksin infot teie üritustest?

  küsib
  Satu Toivonen

 2. Satu Says:

  Unustasin eelnevast sõnumist oma e-postiaadressi: võtge julgelt ühendust, kui teid huvitaks proovida eel kirjeldatud eesti-soome-vestulust minuga. Üks tund soome keeles sinu kasuks ja teine tund eesti keeles minu kasuks!

  Satu.Toivonen[at]itella.com

 3. Larko Says:

  Äkki saaks Sinu osalusel lausa Ida-Helsingi Eesti Klubi Koit varjusurmast ärkvele kutsuda? Selle konkreetne tegevus on viimasel ajal pigem teoreetiline kui sedagi.

 4. Madis Says:

  Tere,

  mina vöiks vestelda eesti keeles kyll. Samas soome keele praktika tuleks ka kasuks.
  Terv,

  Madis
  Nurmijärvi

 5. Sigrid Gorree Says:

  Terve, Satu!

  Tõsiselt tore, et selline ühendus on loodud!

  Mul on üks küsimus: ma kuulsin, et Soomes pidi olema eestlaste koor. Olen ise aastaid koorides laulnud ja kuna nüüd elan Soomes, siis mõtlesin, et oleks huvitav selle siinse Eesti kooriga kontakti saada. Kas oskad aidata?

  Ette tänades,
  Sigrid

 6. marika Says:

  tere Sigrid!

  sattusin täna esmakordselt sellele kodulehele. Kui Sa elad Helsingis, siis siin tegutseb tõepoolest Siller laulukoor, kus eestlased koos laulmas käivad. Ise olen ka alles selle koori uus liige, vaata http://www.siller.fi

  Kena sügist!

  marika

 7. Rene Rannamagi Says:

  Tervist, kas kellegil tööd Soomes pakkuda pole noorele inimesele?
  Olen 21.a noormees ning olemas B-kat. load ja ehitusviimistluse paberid aga olen nõus proovima kõiki töid ainuke jama, et Soome keelt ei oska.

 8. helena Says:

  Tere!
  Olen soomes. mul on töökoht aga kodu pole. Seega suur abipalve. Oleks ajutiseks vaja mingit kohta, kus natuke aega olla, kuskil kasv6ï nädal v6ï 2, kuni palga saan, et omale korter yyrida. nyyd 2 päeva jooksul tuleb sealt välja kolida, kus hetkel viibinud olen. mul on henkkilötunnus olemas..annan oma numbri
  +358465703507

 9. Leili Says:

  Tere. Kui kellelgi on pakkuda tööd Soome ettevõttes Tallinnas, palun andke teada. Olen nõus tegema igasugust projekti- või kontoritööd. Valdan (lisaks emakeelele) soome ja inglise keelt. Olen töötanud Helsingis, soliidses info- ja kommunikatsiooni firmas. Tänan. Olen väga tänulik teadete eest. Jos joku etsii asianajajaa Suomalaisen firmanne Tallinnaan toimistoon, niin olen kiinnostunut. Kiitos.

 10. Dmitri Says:

  Tere!

  Kas on inimesi, kes on huvitatud saada kitarritunde Turus kesklinnas?

  tervitades,
  Dmitri.

 11. Signe Says:

  Tere

  Hakkasin uurima Soomes elavate eestlaste kohta ja leidsin selle lehekylje. Viimase postitused siin on aastast 2009. Kas Soome eestlase liit ikka toimib veel? Kui jah, siis sooviks ka selle liidu liikmeks saada ja votta osa liidu tegemistest-toimetustest. Palun infot selle kohta.

 12. mel Says:

  Tere.
  Avastasin ka juhuslikult selle lehe,kuna tahtsin uurida eestikoolide kohta soomes.minul oleks ka üks abipalve.Kuna minu abikaasa on juba kaks aastat soomes tööl käinud ja mina lastega eemal eestis pidanud olema.kuid lastel on pidev isa igatsus ja minul muidugi elukaaslasest eemal olla raske,leida ka tööd soomes.Kogemused 8 aastat maaler-tapeetijana,räägin ka väheke soome keelt.Palun kui kellegil on pakkuda midagi või teab kedagi kes saaks aidata,siis meilige kindlasti

 13. Janely Jürimäe Says:

  Tere, mul selline mure et kas keegi oskab soovitada või teab öelda kas kuhugile on vaja personali juhti (haridus oemas) ja tahaks eesti keeles suhelda ise elan soomes (nurmijärvil). Kõik vastused on oodatud!!!

 14. ave Says:

  tere,
  üürile anda korter rajamäkis. u. 50 km helsinkist. 450.- kk. 47ruutu. kiire

 15. Evi Says:

  Tere köigile!

  Väga armas,et leidub neid inimesi ,kes eestlaste ja meie kultuuri vastu huvi tunneb.Olen väga tanulik,et saan selles riigis elada ja töötada,minule meeldib soomerahvas.Ja suur tänu Satule!

 16. Krista Says:

  Olen 38 a. naisterahvas eestist.On plaan kolida soome,aga keel ei oska.Kas seal on kuskil võimalus keelt õppida ja palju õpe maksab? Ja kuidas on elamispindadega.Üks küsimus veel,kui suur peaks see rahasumma olema ,et alguses enam-vähem jalad alla saada,kuni tööd saab?

 17. Larko Says:

  Rahvaülikoolides saab keelt õppida ja seda üsna sümboolse tasu eest. Soome kui võõrkeele kursuseid võib otsida näiteks siit: https://ilmonet.fi/ilmo/#KurssienSelailuView&f&

  Elamispindadega on vahelduvad lood olenevalt kohast. Üldiselt on Helsingi kandis väga raske olukord, kuid seal jälle oleks kergeim tööd leida.

  • Krista Says:

   Ma arvan,et üürikorterit oleks kõigepealt vaja mis on keskmise 1 toalise korteri kuu üür ja mis oleks need järgmised sammud.Kas on vaja kuskil registreerida jne.

   • Larko Says:

    Munitsipaalomandis üürikortereid on Helsingi kandis sisuliselt võimatu kätte saada. Järjekorda võib end panna, kuid see võtab üldjuhul aastaid, kuna erinevate spetsiifiliste eluoludega inimesed reeglina saavad eelisjärjekorda.

    Vabal turul võib elamispinna leida, ent need on munitsipaalkorteritest tunduvalt kallimad. Üürisummade osas jään paraku vastuse võlgu, sest ma paar aastat enam Soomes ei ela. Äkki oskab keegi teine midagi kosta?

 18. Krista Says:

  Olen 38 a. naisterahvas eestist.On plaan kolida soome,aga keel ei oska.Kas seal on kuskil võimalus keelt õppida ja palju õpe maksab? Ja kuidas on elamispindadega.Üks küsimus veel,kui suur peaks see rahasumma olema ,et alguses enam-vähem jalad alla saada,kuni tööd saab?Ma arvan,et üürikorterit oleks kõigepealt vaja mis on keskmise 1 toalise korteri kuu üür ja mis oleks need järgmised sammud.Kas on vaja kuskil registreerida jne. Oleks väga tänulik iga informatsiooni eest.

  • Rita Lumera Says:

   Tere!
   Olen ise soomes elanud 4aastat ja pyrokraatiaga kokku puutunud.Palju infot siia tuleku kohta saab eesti keeles Eurese lehekyljelt .Elamist on raske leida ja suht kallis.Kui oled tulija ja vajad elamist,siis seda vöib onne korral saada Päästearmeest(tyypiline yhika elu,yhesed toad-465euri kuu.)Algul asjaks ikka.Tel.0403247110-Rita.

   • Krista Says:

    Tere Rita ! Aitähh selle informatsiooni eest,aga äkki saaks infot ka keeleõppe kohta.Olen proovinud omal käel õppida aga see päris raske. Ja kas saaks uurida palju keelekursused maksavad ja kaua kestavad.

 19. Rita Says:

  Tere!
  Sul oleks ehk hea pöörduda aadressil info@.tyokonsultointi.fi
  tel.+358451290088 poole.Seal on eestlased ja pakutakse nöustamisteenust.Alates keele oppest,dok.vormistamine,töö- ja elukoha leidmine.Teenuse hinda ma hetkel ei tea.Olen seal ise käinud aastaid tagasi.See on Tabiolas.
  Ole tubli!

 20. arto1947 Says:

  Soome tööohutuskaardikoolitus Eesti keeles 07.12.21013 kella 9.00 Ilola ABC, Koivukylänväylä 66, Vantaa info ja registreerimine +358400-352278

 21. Timo Says:

  Kas te võiksite ka täpsemalt kirjutada, et mis alalt on juhatuse liikmete magistrikraadid ja kust ülikoolidest!:)

  Soomes alati öeldakse, et mis alalt on magistrikraad ja kust ülikoolist. Ollakse ausad.:)

  Nüüd kui olen natukene vaadanud küsimusi ja vastuseid, te annate “õigusabi”, kuid kas teil on ka Soome juristide (oikeusmaisteri) pädevus?

  Soomes on palju eestlastest “juriste”, kes annavad juriidilist nõu väga kalli raha eest, kuid vastavat koolitust neil ei ole, ning töötavad mustalt.

 22. Rain Says:

  Timo peab kalli raha eest kahtlast teenust pakkuvate “juristide” all ilmselt silmas seda, millest kirjutas õhtuleht:
  http://www.ohtuleht.ee/512558

  Soome Eestlaste Lit mingeid teenusid raha eest ei paku ega ole ka advokaadibüroo. Seetõttu on Timo küsimus natuke ebatäpselt suunatud.

  Soome õigussüsteemiga seotud küsimused suunatakse sageli edasi minule, kuna tegelen selles valdkonnas oma tsiviilametis ja tõenäoliselt oskan nõu anda, mida edasi teha..Abiküsijaid püüame pisemates asjades aidata, suuremates aitame leida pädeva advokaadi ning leida lahenduse selle rahastamiseks. Püüan leida sellise lahenduse, et inimene ise maksma ei pea. Minu eesmärgiks ei ole rahvuskaaslaste arvelt rasket raha teenida.

  Mu oma hariduslik taust on avaliku õiguse poole pealt (avalik õigus Tampere ülikool), minu spetsialiteet on otsuste vaidlustamised ja ka lastekaitsega seotud asjad (nagu laste äravõtmised). Ku sul on vaja advokaati, kes esindab sind kohtus tsiviil- või kriminaalprotsessis, siis ma arvatavasti saan nõu anda, mida edasi teha ja kui vaja, siis aidata leida hea ja vajalikus valdkonnas pädeva advokaadi, kes just sinu piirkonnas tegutseb ja kes viitsib sinu asjaga tõsiselt tegeleda. Vähemasti ei ole ohtu, et komistad mõne sellise otsa, keda Timo kirjas on mainitud.

  Igaks juhuks ka minu telefoninr o5o 59654I3.

 23. Anu Says:

  Teie õigusalased teadmised on suure ?-ga!

  See ei ole avalik õigus, vaid riiklik õigus!(:

  Soovitan igal eestlasel natukene silmi ja kõrvu lahti hoida! Pädeva juristi leiab Soomes ilma mingit vaeva! Ja ka eestikeelse.

  Ja igal ühel on kohtuasja puhul Soomes võimalik saada rahata õigusabi: http://www.oikeus.fi ja sealt ülevalt vasakult leiate kohe “oikeusapu”.

 24. Alar Mõtus Says:

  Tere,olen juba neljas kuu siin Soomes Lieto kandis,elan momendil majatalo hostelis aga,kuna oskan vähe soome keelt siis on raske suhelda ja asju ajada.Võib-olla saaks läbi teie oma asjad siin korda ja ka mingi töökoha sest see töö,mis mul oli oli hooaja töö ja see lõppes. saaks kuidagi teiega kokku,et asju arutada ja mingit abi läbi teie?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: